Freebord season closing 2011

Říjen 10th, 2011

Datum: Pátek 14. října - Neděle 16. října

Místo: Strakonice
 

Letošní závěrečnou akci jsme se rozhodli udělat letos na jiném, neotřelém, místě a to ve Strakonicích. Organizace se ujal Tomáš “Slunce” Lhoták za spolupráce 2 místních riderů.  Páteční program je spíše pro skalní nadšence a nedočkávé ridery, zatímco sobota je již dělaná i pro širší veřejnost a ná své si přijdou jak začátečníci, tak ostřílení jezdci. Ubytování a vše je dohodnuto, tak vemte prkna,chrániče, dobrou náladu a a přijeďte  si zajezdit a užít pěkný den ve znamení freebordingu!

Na místě také bude možnost zdarma si půjčit a vyzkoušet freebord!

Pokud bude zájem, zajistíme odvoz dodávkou z Prahy ráno v sobotu 15. října. Dodávka bude také vozit jezdce na místě konání. Po dohodě možnost nabrat lidi např. v Mníšku pod Brdy či Příbramy, či jinde po trase. Zájemci prosíme pište na náš email či na facebook.

Sraz/adresa: vždy parkoviště obchodniho domu u kruhového objezdu mezi ulicemi Písecká a Ellerova souřadnice: N 49° 15.6235′, E 13° 54.8014′

Kontakty:

Organizátor -  736 405 858 (Tomáš “Slunce” Lhoták)
Lokální rider - 731 486 512 ( Marek Rydval)
 Freebording.cz – 604 272 643 (Michal) 

Program akce na Facebooku:

 http://www.facebook.com/event.php?eid=196752800395835

 

   

 

        Přijďte zajezdit na posledním srazu tohoto roku!

Pátek:
Sraz ve Strakonicích v 14:00, chill, možná pár krátkých spotů ve městě a poté asi hodinová cesta autem do Srní, kde je parádní kopec se super sklonem i povrchem. cca 5-6 km. Cestou se ještě zastavÍme v kašperských horách, kde je cca 2 km sjezd… Večer hospůdka, pivko a spánek…

 

  Sobota:
Sraz mezi 13:00 - 13:15, poté přesun kousek za Strakonice, kde se budeme přesouvat mezi několika spoty, které jsou převážně úplně bez provozu a s ideálním sklonem jak pro ty z vás kteří už jezdí, ale i pro úplné začátečníky… Během dne, určitě proběhne i pár zábavných soutěží jako obvykle (slalom, king of the hill, alkoholic ride)… Večer párty v některém z místních barů…

Neděle

Chill a odjezd domů, nebo pro vytrvalé možnost ozkoušet místní skatepark a krátké městské spoty… Ubytování: v kempu, nebo možnost zkusit zamluvit ubytovnu, to ale záleží na vás, kdo budete chtít zůstat alespoň přes jednu noc-tak pište tady na zeď… Doprava: Možnost přidat se k nám z Prahy, místa máme… Pátek odjezd kolem 12, volat nebo psát Sluncemu, sobota odjezd kolem 11, volat nebo psát Freebording.cz…

Sraz/adresa: vždy parkoviště obchodniho domu u kruhového objezdu mezi ulicemi Písecká a Ellerova souřadnice: N 49° 15.6235′, E 13° 54.8014′

 Na akci bude možné koupit oblečení a věci za výhodné ceny, nutno objednat předem..  
 

Nějaké fotky ze spotů

Pokud dorazíte na místo později než je oficiální sraz, volejte na čísla: 736405858 (Slunce) či 731486512 (Marek) nebo 604272643 (Michal) pro informaci kde se aktuálně nacházíme!

 Další informace:

Ubytování pro mimopražské: 

Ubytování bude probíhat v místním kempu, kde je mimo jiné i možnost objednání chatek. Více informací a ceník ubytování zde! Pokud chcete, není problém zajistit Vám ubytování i mimo tento kemp.

 Autem:  Každý jak umí :) Místo srazu zde.

Veřejná doprava: Do Strakonic se dostanete buď vlakem nebo autobusem. Informace o spojeních na www.idos.cz . Sraz je kousíček od hlavního autobusového nádraži, mapa od nádraží k místu srazu zde.Pro případné vyhledání jiného spojení veřejnou dopravou po samotných Strakonicích klikněte na tento odkaz.

!! V připadě zájmu možnost zajištit odvoz dodávkou z Prahy ráno v sobotu 15. října. !!
( bližší info bude doplněno, po dohodě možnost nabrat lidi např. v Mníšku pod Brdy či Příbramy, či jinde po trase ; zájemci prosím pište včas na náš email či facebook)

Pokud máte někdo místo v autě, místo sháníte, piště prosím komentáře na facebooku, případně nám na email a my je zde zvěřejníme!

  Akce je neoficiální a bude se konat za provozu, ježdění na vlastní zodpovědnost a nebezpečí!
 

Prosíme všechny účastníky aby dbali na bezpečnost svojí a ostatních, dorazili co nejlépe opancéřovaní (doporučujeme minimálně helmu) a chovali se na silnicích co nejohleduplněji!

DĚKUJEME a TĚŠÍME SE NA VÁS!

Nové kolečka “Da Blues” !

Červenec 15th, 2011

Shlédni test nových koleček “Da Blues” ve francouzských Alpách. Drží neuvěřitelně, libují si všichni co je mají.

Freebord Open Season 2011

Duben 20th, 2011

Je tu další Freebord downhill session a s ní otevření Freebordové sezony! Jde hlavně o to, aby se sešlo co nejvíce lidí, které zajímá freebording. Přijít může úplně každý, at jezdí, nebo nejezdí na freebordu. Bude na     co koukat a také i možnost si na freebord stoupnout a domluvit si vyzkoušení.

Tentokrát se pro sraz vybraly 2 města najednou. Praha a Bratislava.

V Praze kopce okolo Radotína. Jsou zde 3 výborný místa na ježdění.

1. místo srazu a soutěží: krátkej prašan v podobě asfaltu bez aut.

2. 500 metrů dál začíná 3km kopec.

3. cca 1 km prudkýho kopce s novým safaltem, asi 4 x 180 stupnový zatáčky se zrdcadlama. #1

GPS: 49°59′53.906″N, 14°21′5.277″E

také sem jezdí autobus na zastávku Lochkov.

 

V Bratislavě kopec BA fakulta FEI. GPS: 48.150536,17.073449

Program:

Bude se jezdit downhill a v průběhu dne budou různé soutěže o věcné ceny. Soutěže jako: King of the hill, Freebord cross, bugee shoot a daší.

Bude k dispozici freebord lanovka v podobě transitu, ktera bude pohodlně vyvážet jezdce nahoru na kopec.

Na místě v Praze bude roztahovací lano a dodpora od Banshee Bungee. Možnost na tom blbnout a vyzkoušet si to. Také nějaké překážky na freestyle.

Občerstvení zdarma od Monster Energy a další…

 

Na akcích budou fotografové a kameramani. Každý jezdec dostane FB nálepky a bude mít možnost vyhrát něco v některé z doprovodných soutěží.

Ollie contest
Soutěž o nejvyšší olllie

King of the hill
Hromadný sjezd, přičemž jezdec který bude dole jako první bude vyhlášen Králem kopce..

Freebord cross
Jezdci pojedou na předem připravené trati. Na trati bude nutno projet několika brankami a především přeslajdovat přes připravené překážky (aby překážka projela pod deskou mezi oběma trucky). Počítá se nejlepší čas, příčemž za každé minutí překážky se jezdci připočítává 5 sekund.

Bungee shoot

Na míste bude malej jump a table. Necháš se vystřelit gumou a nejlepší trick vyhrává.

 

AKCE: Tento den je taky určen pro lidi, co potřebují dokoupit nějaký náhradní díly na freebord. Budou specialní ceny na všechny freebord věci všem, co se zůčastní akce. Pište, co budete chtít připravit na mail info(zavinac)freebording.cz.

Také bude tričko Freebord jen za 199,- Kč (vše jen tento den)

Pro více info pro CR volej na: 604 272 643

 Pro SK na: +421 917 381 037

 

WFD 2010 foto & video report

Říjen 27th, 2010

V neděli 5.9. se konal v pražských Dejvicích již druhý ročník World Freebording Day, Světový den freebordingu. Místo srazu bylo tzv. malé San Francisco na poklidné Hanspaulce. Počasí nám přálo a bylo asi nejlépe za celé září. Ideální podmínky pro nabitý den plný pohodového ježdění.

Ačkoliv se den před WFD konal festival Joyride, což mělo za následek, že nakonec nedorazili všichni očekávaní, případně nebyli zcela fit, sešlo se na Dejvicích kolem třiceti jezdců a mnoho přihlížejících. Na začátku proběhla hromadná jízda na rozehřátí. Někteří jezdci jezdili sami, někteří společně v bandě. Kopec má mnoho možností jak ho zdolat a různě obtížná místa, každý si zde našel své.

Obsáhlou fotogalerii od Chackera naleznete zde:

U Hanspaulského zámečku s krásným výhledem na Prahu, bylo příjemné místo na chill pro jezdce a diváky a super příležitost pro lidi, kteří se zde chtěli seznámit s freebordingem. Každý si mohl freebord vyzkoušet a průběžně probíhaly různé battly a hrátky s ChuckBudies, kteří také přijeli podpořit akci. Na skoku, který si postavili, řádně zadiktovali, předvedli mnoho hodnotných poletů a triků a především se postarali o vynikající doprovodný program a zábavu pro jezdce a diváky.

Kolem třetí hodiny začalo přihlašování do několika soutěží. Jako první se jel Ollie contest, který se nakonec dojel až později, protože všichni měli spíš chuť jezdit a tak se šlo dát několik hromadných jízd a pořádně zbombit kopec. Po pár jízdách začal první contest “King of the hill”. Tento závod neměl žádná pravidla a výhercem byl ten, kdo první sjel celý kopec a to jakýmkoliv způsobem. Možností jak zdolat kopec je opravdu mnoho a tak byl závod hodně zábavný a zajímavý. Bylo důležité vše pořádně promyslet a ztaktizovat, aby člověk sjel kopec dlouhej cca 3 km jako první a mohl si nasadit pomyslnou korunku krále pro rok 2010. Taktiky, které jezdci zvolili, byly opravdu různorodé, někdo to pojal jako soutěž v běhu, někdo taktizoval, až přetaktizoval. Každý to pojal prostě po svém. Králem však může být jen jeden a pro tento rok se jím stal Ondřej Petr, který zvolil nejlepší taktiku, nebál se aut, jízdy v protisměru ani jiných překážek, což mu nakonec vyneslo kýžený titul a stal se „králem hory“ pro rok 2010. Gratulujeme!

Poté se čekalo, až přijede FB lanovka v podobě žlutého Tranzitu. Čekání jsme si zpříjemnili rychlým občerstvením v podobě piva. Mimochodem omylem v baru, kde se scházejí nacisti, kteří celkem nechápali, když tam naběhli týpci s prknama. Po občerstvení FB lanovka v součinnosti s MHD lanovkou, vyvezla jezdce nahoru na kopec, kde se následně odehrála hlavní disciplín a to „Freebord cross“. Trať se nacházela v nejprudším úseku kopce a byla prošpikována různými překážkami. Šlo o to projet trať co nejrychleji a bez chyb. Většina překážek byla v podobě bílých kamenů, které se musely slidenout tak, aby kámen projel mezi trucky pod deskou, jakoby ho vzít boardslidem. Za každou špatně projetou překážku byly sekundy navíc. Freebord cross zajel nejrychleji Jan „Kýbl“ Kašpar za 18 sekund a úplně čistě. Během závodu nás přijeli občerstvit Asiati z Nestea a nabít energií kočky z Redbullu. Dali jsme dalších pár jízd a byl čas na dojetí Ollie contestu. Ten jasně vyhrál Martin „Kolda“ Kolařík s olíčkem přes 65 cm. Také gratulujeme!

Kolem 18:00 hodiny, hned po tom co nám zamával surfující Ondřej „Frýmen“ Svoboda na střeše auta, jsme se přesunuli k druhému kopci na Divoké Šárce v ulici Sestupná. Jak již sám název ulice napovídá, kopec je dost prudký a s vynikajícím povrchem, tzv. silničním prašanem. Přestože kopec není příliš dlouhý, stojí za to! Zde se po několika zahřívacích jízdách konala kvalifikace do soutěže „Alcoholic Ride“. Do hlavní soutěže o největšího FB alkoholika postoupili 4 jezdci, kteří dovezli pod kopec nejvíc tekutiny v misce. Ty pak měli tu šanci zkusit vyhrát Alcoholic ride - contest, který byl vymyšlen freeborďákama v San Franciscu. Šlo o to, kdo po cestě dolu vypije nejvíc piva z 2L Braník, který jako by byl na tuto soutěž přímo stvořen. Aby se nikdo neloudal a jenom nepil, tak poslední jezdec byl automaticky out. No, byl to boj a celkem vtipnej, ale nejvíc toho vypil starej král kopce Ondřej Petr, který si tak připsal již druhé vítězství.

Po posledním contestu už byla tma, dali jsme ještě pár jízd po hlavní silnici, která vede z Vypichu, s luxusnim esíčkem kolem kostela a rozhodli se pomalu akci ukončit.

Obsáhlou fotogalerii od Chackera naleznete zde:

Myslíme, že WFD se letos vydařilo a všichni jsme si skvěle zajezdili. Chtěli bychom poděkovat všem jezdcům za to, že dorazili, Filipovi a Chackovi za video a fotky a těšíme se na shledání u dalšího ročníku 2011!

WFD10″ from BURGproduction on Vimeo.

World Freebord Day

Srpen 29th, 2010

5. Září se bude v Praze konat World Freebord Day. Tento den je každý rok velká událost v San Franciscu, sejdou se stovky jezdců a hromadně jdou bombit kopce.  Cílem je, aby v tento víkend jezdilo po celém světě co nejvíc freeborďáků a mohli si užít tuto událost i jezdci mimo San Francisco.

Přesný program bude včas doplněn.. zhruba půjde o volné ježdění v několika lokalitách, proběhne menší slalom battle (2 jezdci na jednou jedou na 2 stejných tratích a postupuje rychlejší), ollie contest a další soutěže o nějaké ty drobnosti..  Možnost se seznámit s freebordem pro nejezdící a freebord si vyzkoušet.

Na akci bude možné koupit oblečení a freebord věci, díly atd. za výhodné ceny1 Na místě bude profi kameraman a fotograf..

Více info a fotky z roku 2009 zde

wfd.freebording.cz

Freebord Kemp

Srpen 4th, 2010

Bude se konat prvnÍ ročnÍk freebord kempu! Kemp bude spojen i s ježděním na kole, takže to bude trochu různorodější. Pro kempaře je připraven doprovodní program během dne i večera, takže o zábavu bude postaráno. Pro všechny kempaře platí sleva na freebordy a freebord věci. Více info: http://camps.freestylezoo.net/bike-and-freebord-camp-2010   nebo: chameleon@fszoo.net 

freebord sraz Modřany

Srpen 4th, 2010

Sraz se přesouvá na neděli!!!

Objevili jsme super kopec v Modřanech! Přijdtě si zajezdit v neděli 8.8.
na hodně příjemnej kopec i s lanovkou :) Kopec končí v ulici

V Mokřinách, kde je hned autobus (lanovka) kterej nás

vyveze přímo na začátek kopce do místa: Na Výspě 40.

Kopec má dvě trasy a všude je super asfalt. Autobus jezdí

akorát a aut je tam o víkendu málo. Sejdeme se nějak kolem

15:00 a budem jezdit až do večera, něco i nafotíme,

natočíme…  sraz bude u ZDE prostřed kopce u školky!! (nejde minout)

 

AKCE: Tento den je… taky určenej pro lidi, co potřebují

Dokoupit nějaký náhradní díly na freebord. Budou specialní

ceny na všechny freebord věci všem, co se zůčastní akce.

Pište, co budete chtít připravit na mail, nebo velejte kvuli

čemukoliv na 604727643.

Facebook stránka akce:

http://www.facebook.com/event.php?eid=136505219722387&ref=mf

 

Spodek kopce, kde je zastávka autobusu


Začátek kopce

Video z kopce kde bude sraz:

 

Prvý Freebordový zraz na Slovensku!

Červen 9th, 2010

 

Tak a je to tu, konečne máme aj my na Slovensku prvú freebordovú akciu. Týmto by som Vás všetkých chcel pozvať na túto akciu, ktorá je na Slovensku prvá svôjho druhu. O čo ide? Ide o celo víkendový pojazd v Bratislave a jej okolí(18.6–20.6.2010) . Natáčanie videa, gril session spojenú s možnosťou vyskúšania si freebordu pre ľudí, ktorí stále váhajú nad kúpou freebordu, vzájomné stretnutie jazdcov, čo sa ešte nepoznajú, prvú freebordovú žúrku vo veľkom ZOO štýle a hlavne kopec srandy! Približný program je asi takýto. V piatok príchod jazdcov a ich ubytovanie(zrejme u lokálnych jazdcov, alebo v nejakom ubytovacom zariadení-závisí od vzájomnej dohody).

Program:

Piatok 18.6- večer(cca18-19-00 stretnutie jazdcov a nejaký pojazd na okolí-lokalita závisí od jazdcov)
sobota-19.6- zraz o 11-00 pod Novým mostom,potom sa pôjde jazdiť trasa Mudroňova-SAV,pokiaľ nám zvýši čas pôjdeme pojazdiť na Kolibu
13-00 zraz na peknej ceste kde prebehne grill session pre verejnosť s možnosťou vyskúšania si freebordu(pre jazdcov to bude niečo ako obed) a samozrejme možnosť vidieť freebord naživo
16-00 presun do Hlohovca kde je jeden z najlepších skateparkov na Slovensku kde si každý z jazdov určite príde na svoje v dobrom betónovom bazéne alebo na jibových prekážkach
19-00 odchod do Bratislavy kde bude večer ZOO FREEBORD PARTY v café Nervosa na Zámockej , počas ktorej si budete môcť ugrilovať nejaké to mäsko a pozrieť si kvalitné freebordové videjkáááá. :P         nedeľa 20.6 po vzájomnej dohode si môžme ísť niekam zajazdiť, samozrejme závisí to od nás v akom stave budeme :D

Odchod jazdcov závisí od ich chuti jazdiť, takže nie je presne daný koniec akcie. Takže nezabudnite si doma dosky lebo víkend 18–20.6.2010 si budú pamätať aj deti našich detí. Pre bližšie info nas mozete kontaktovat na: SK: Jozo hyena Hrabina, mail: hyena@fszoo.net, facebook: Jozo hyena Hrabina, tel: +421 908 441 564

Odkaz na akciu Facebook: http://www.facebook.com/event.php?eid=127384193944301

Těšíme se na Vás!!!

Freebording in da LBC

Květen 17th, 2010

V neděli 16.5. proběhlo natáčení menšího FB skeče pro DTV-Liberec pod vedením Ondřeje Petra.

Bandička..

Bandička..

Bendis..

Bendis..

 

Proběhl menší pojezd v místním sk8parku, který sloužil spíš jako místo na sraz. Po chvilce jsme vyrazili směr Vestec. Ve Vestci jsme měli sraz s místními fellas Filipem a Bendisem.Sešlo se nás celkem 9 a 3 kameramani.

Benďák..

Benďák..

Walking..

Walking..

Vzhledem k faktu, že akce byla naplánovaná poměrně dlouho a měl to být první letošní hromadnejší pojezd, potvrzených účástníků bylo poměrně dost. Bohužel, ale počasí akci příliš nepřálo a dost lidí postupně začalo svou účast odvolávat.. Takže nakonec nás moc nebzlo, ale pojedlili jsme stejně výborně :)

Vestec je skiareál nedaleko Liberce a je tam super krajinka a cestičky na freebording, bohužel bez absence lanovky a se zákazem vjezdu aut..  vyřešili jsme to trochu po svym a nějakej ten zákaz sem tam porušili, abychom stihli natočit co nejvíc materialu :)

Vestec..

Vestec..

Natáčení probíhalo v klídečku, ale samozřejmě jsem si musel rozbít hubu a ostatní pobavit zničením nových kalhot…  

 

Pak jsme se nalodili do aut a vyrazili směr Ještěd, kde je uplně nejvíc luxusní široká silnice s nepříliš velkým provozem.. sklon je tam dost slušnej a dá se tam dát celkem slušná rychlost.. By voko tak 50km/h pro silnější povahy a 30 km/h pro nás ostatní.. Bohužel letos ještě nestihli silničáři a déšt zamést, zejména v horní části, všechen šťerk po zimě a bylo trochu navlhlo vzhledem k počasí.. Takže jezdit se dalo jen od pulky kopce, ale jï tak to byl pěknej dlouhej pojezd. Nejdřív jsme natáčeli záběry “z kufru” za účasti kameramana Filipa, času bylo dost omezeně, vzhledem k blížícímu se termínu Filipovi maturity a nucenému odchodu domů. Kluci z DTV celou dobu pilně zaznamenávali vše z mnoha různých míst a úhlů a proběhlo mnoho jízd.. takže se brzo můžeme těšit na to krátké videjko. Sleduj Blog.

Follow cam :)

Follow cam :)

Vzhledem k faktu dlouhého kopce a lanovky v podobě auta, jsme si zajezdili opravdu dost a tak jsme se asi v 18 hodin rozhodli vše rozpustit - jízd bylo dost, začínali jsme být unavení a mít hlad… Hodili jsme kluky z DTV dom, dali menší chill ve vyhlášeném místním Kebab housu a vyrazili směr home..

Akce se celkem vydařila, byť to tak zezačátku moc nevypadalo a účast byla nevalná..

Rád bych tímto poděkoval zejména Ondrovi a klukům z DTV za organizaci super akce, Filipovi za utrhnutí se ze svého drahého studijního času, Bendisovi za posunutí rande, Sluncemu za trpělivost a všem ostatním za účast. …  a všechny bych tímto rád zaroveň pozval na druhé kolo natáčení, které bude v sobotu 22. 5. Účast bude jistě větší a počasí lepší… :) Doražte pojezdit!

Více fotek..

Report a video z podobné akce loňského roku:

Liberec & Tandvald Freebording.cz trip 09

Freebording shooting a movie 16.5.2010

Květen 4th, 2010
Nezávislé natáčení freebordového skeče v Liberci a nejbližším okolí. Nejlepší lokality vybrané lokálními jezdci. Ještěd, Vesec, i ostatní tajnější místa. Akce, která má za cíl přilákat co nejvíce jezdců, společně si pohodově zajezdit ve stylu Frebordového dne a hlavně natočit krátký, klipovitý film. Vše ve spolupráci s Dětskou televizí Liberec, profesionální technikou a zápalem freebordových nadšenců!!!

Celkem budou dva natáčecí dny - 16.5. a ještě neděle 23. květen 2010!! Hlavni den je 16.5. v nedeli. Tak si přijdtě zajezdit a začít freebordovou sezonu.

Odkaz pro tuto akci na Facebooku:                                                          http://www.facebook.com/event.php?eid=116950041656398&ref=mf

Časový harmonogram:
12:45
sraz Fügnerka (nádraží MHD pod velkejma hodinama)
13:00 sk8park - mírné rozježdění, freestyle
14:00 přesun tramvají směr Ještěd (tramvaj č. 3 směr Horní Hanychov) Ještěd downhill
cca 16:00 odjezd zpět na Fügnerku odtud směr Vesec
16:30 areál Vesec, příjezdová silnice ke kruháku
cca 18 - 19:30 h bude konec akce

Přijedte si zajezdit, at je nás co nejvíc!!!!

Pro Prazaky: Odjezd na nedelni Freebord akci v Liberci je z Cernyho mostu v 10:30! Piste, kdo chce jet a kdo pripadne pojede autem…