Archive for the ‘Články’ Category

Freebording in da LBC

Pondělí, Květen 17th, 2010

V neděli 16.5. proběhlo natáčení menšího FB skeče pro DTV-Liberec pod vedením Ondřeje Petra.

Bandička..

Bandička..

Bendis..

Bendis..

 

Proběhl menší pojezd v místním sk8parku, který sloužil spíš jako místo na sraz. Po chvilce jsme vyrazili směr Vestec. Ve Vestci jsme měli sraz s místními fellas Filipem a Bendisem.Sešlo se nás celkem 9 a 3 kameramani.

Benďák..

Benďák..

Walking..

Walking..

Vzhledem k faktu, že akce byla naplánovaná poměrně dlouho a měl to být první letošní hromadnejší pojezd, potvrzených účástníků bylo poměrně dost. Bohužel, ale počasí akci příliš nepřálo a dost lidí postupně začalo svou účast odvolávat.. Takže nakonec nás moc nebzlo, ale pojedlili jsme stejně výborně :)

Vestec je skiareál nedaleko Liberce a je tam super krajinka a cestičky na freebording, bohužel bez absence lanovky a se zákazem vjezdu aut..  vyřešili jsme to trochu po svym a nějakej ten zákaz sem tam porušili, abychom stihli natočit co nejvíc materialu :)

Vestec..

Vestec..

Natáčení probíhalo v klídečku, ale samozřejmě jsem si musel rozbít hubu a ostatní pobavit zničením nových kalhot…  

 

Pak jsme se nalodili do aut a vyrazili směr Ještěd, kde je uplně nejvíc luxusní široká silnice s nepříliš velkým provozem.. sklon je tam dost slušnej a dá se tam dát celkem slušná rychlost.. By voko tak 50km/h pro silnější povahy a 30 km/h pro nás ostatní.. Bohužel letos ještě nestihli silničáři a déšt zamést, zejména v horní části, všechen šťerk po zimě a bylo trochu navlhlo vzhledem k počasí.. Takže jezdit se dalo jen od pulky kopce, ale jï tak to byl pěknej dlouhej pojezd. Nejdřív jsme natáčeli záběry “z kufru” za účasti kameramana Filipa, času bylo dost omezeně, vzhledem k blížícímu se termínu Filipovi maturity a nucenému odchodu domů. Kluci z DTV celou dobu pilně zaznamenávali vše z mnoha různých míst a úhlů a proběhlo mnoho jízd.. takže se brzo můžeme těšit na to krátké videjko. Sleduj Blog.

Follow cam :)

Follow cam :)

Vzhledem k faktu dlouhého kopce a lanovky v podobě auta, jsme si zajezdili opravdu dost a tak jsme se asi v 18 hodin rozhodli vše rozpustit - jízd bylo dost, začínali jsme být unavení a mít hlad… Hodili jsme kluky z DTV dom, dali menší chill ve vyhlášeném místním Kebab housu a vyrazili směr home..

Akce se celkem vydařila, byť to tak zezačátku moc nevypadalo a účast byla nevalná..

Rád bych tímto poděkoval zejména Ondrovi a klukům z DTV za organizaci super akce, Filipovi za utrhnutí se ze svého drahého studijního času, Bendisovi za posunutí rande, Sluncemu za trpělivost a všem ostatním za účast. …  a všechny bych tímto rád zaroveň pozval na druhé kolo natáčení, které bude v sobotu 22. 5. Účast bude jistě větší a počasí lepší… :) Doražte pojezdit!

Více fotek..

Report a video z podobné akce loňského roku:

Liberec & Tandvald Freebording.cz trip 09

Freebording.cz trip Tanvald

Pondělí, Září 14th, 2009
Románek skáče

Románek skáče

Pozdě, ale přece.. přinášíme minireport z loňského výletu za klukama do Liberce a Tanvaldu. Nejdřív jsme se sešli já a Michal a jeli vyzvednout Románka do paláce, v kterém bydlí jeho slečna. Po nalodění Románka jsme se sešli s Hubertem a fotografem BlackBeem, přeskočili k Hubertovi do káry a vyrazili směr Liberec.

Románek - průtah

Románek - průtah

Po cestě jsme ještě vyzvedli záškoláka Bendise, kterej si odskočil ze školy a vyrazili najít miniskatepark do Bakova nad Jizerou, kde jsme měli vytipovanej menší funbox na kterej se dá v pohodě rozjet. Bohužel nás během cesty chytnul déšť a všechno hrozně klouzalo, i přesto Románek zavdal několik stylovejch airů, bohužel však session zakončil zaseknutím koleček o coping radiusu a brutálně se bouchl do hlavy a narazil si kostč a záda. Tímto pro něj den co se týče freebording bohužel skončil.

JP se už nevešel..

JP se už nevešel..

Vydali jsme se tedy na cestu a dorazili do Liberce kde jsme postupně začali posbírávat zbytek partičky, bohužel hroozně chcalo a vypadalo to, že s freebordingem je šmitec uplně. Šli jsme tedy na pivko a pizzu, zatímco Románek v autě vydejchával svůj úraz, vypadalo to že mu je opravdu špatně. Postupně dohadujeme co dál a čekáme až doprší, mezitím volá Darek s tím že v Tanvaldě je sucho. Narychlo sháníme druhý auto a vyrážíme směr Tanvald..

Začátek sjezdu
Začátek sjezdu

Přijíždíme do Tanvaldu, vyzvedáváme Darka a Tomáše a dáváme 6km sjezd, který začíná u Darka před barákem (Příchovice) a vede až do Tanvaldu. Sjezd je fakt poněkud punkovější, povrch v pohodě ale silnice je samá serpentina a hrozně uzoučká, proto necháváme jedno auto jet ve předu a druhý v zadu aby blokovali a varovali ostatní auta.

Partička jde nahoru

Partička jde nahoru

Sjezd jsme přežili, když teda napočítám špíďovo roztavené kolečko, a vydáváme se směr Špíďova cukrárna kde dáváme zmrzku a chill. Po menšim relaxu se vydáváme na místní sídliště, kde je asi půlkilometrovej sjezdík se super povrchem. Máme zde několik obdivovatelů v podobě místních fellas, bohužel ne všem se zde náš pobyt líbí a zachvíli doráží MPéčka s tím, že nás nikdo udal.

Darek a stylová zatáčka

Darek a stylová zatáčka

K naší údivě byli policajti nejvíc vpohodě a po chvíli nám jdou uzavřít silnici abychom mohli natočit jeden záběr. Jeden policajt drží auta nahoře a druhý dole, fakt super policejní asistence, díky kluci! Myslim že „pan bonzák“ nebyl potěšen a to je dobře, bonzovat se nemá.. Začíná pršet a je pozdě, dáváme skupinový foto a vydáváme se směr Pha.. Po chvíli vidíme Špíďu, který jel napřed, jak spadl se skůtrem ze srázu a pomáháme mu skůtr vytáhnout.. bohužel to odneslo dost plastů a Tomáš tím není zrovna nadšený.

Průjezd zatáčkou za asistence MP

Průjezd zatáčkou za asistence MP

Poté už tedy opravdu vyrážíme směr Praha.. nakonec, ač to kvůli dešti nevypadalo, jsme super pojezdili.. škoda jen zraněného Románka a Špíďova skůtru!

Foto: BlackBee
Text a video:
Lukáš

Kompletní fotáž zde!

VIDEO:

Video ke stažení ZDE! (100MB)
Fotky ke stažení zde! (10 MB)

Snowbombing weekend - Penken, Mayrhofen, Rakousko

Pondělí, Duben 6th, 2009

Již tradičně se koná na začátku dubna v rakouském Mayrhofenu akce Snowbombing, která je sportovněkulturní festival jehož heslem je přes den párty na sjezdovce a v noci párty ve městě. Jedná se defakto o hudební festival, jež je spojen se snowboardingem a mnoha akcemi konanými přímo na sněhu. Pokud hledáte resort, kde ukončit sezónu a chcete si zaskákat a zbrousit hrany v jednom z nejlepších snowparků v Rakousku, vyražte právě sem. O místní snowpark se stará partička lokálů a udržuje ho ve výbornym stavu a to jak pro lidi, kteří jsou v ježdění v parku začátečníci, tak pro ostřílené borce, těm je zde vždy k dispozici lajna tří skoků, s průměrnou délkou tablu okolo 20m. Tyhle bigairy jsou celej den shejpované a hojně využívané. Nenudíte se, ani když jedete sedačkou, která je zde postavena přímo pro snowpark. Nebylo vzácností vidět z lanovky lokálního jezdce a jeho ohromného double backflipa 180 na nejmacatějším skoku v parku.

My jsme měli možnost vyzkoušet kvalitu místního ježdění během tří dnů, kterých jsme tu strávili, a stálo to za to. V parku jsme většinou volili střední lajnu skoků, obsahující dva skoky. První, menší z nich s tablem okolo 7 metrů. Tenhle skok byl ideální pro zkoušení nových triků. Druhý skok byl o něco větší a nabízel příjemné polety přes table s délkou okolo 10m. I přes horší kvalitu sněhu, způsobenou tím, že zde bylo celou dobu luxusní počasí a teplota okolo 11-ti stupňů, byly skoky celej den v supr stavu, minimálně 3x denně ho místňáci shejpovali.

Na svý si tady přijdou milovníci všech druhů beden a železa určeného pro jibbing. V parku je několik speed beden všech úrovní, dvě C bedny, několik railů, a například picknick table nebo speed rail o délce 18m. Je zde i u-rampa, ale během našeho pobytu nebyla redy, vzhledem k již zmíněným teplotám to ani nemělo smysl.

Na akci Snowbombing, kterou zde místní uzavírají zimní sezónu, se sem sjíždí spousta profesionálních jezdců a celý den se můžete nechat inspirovat triky, které máte jinak možnost vidět jen ve videích. Snowbombing trvá týden a v místním Mayrhofenu to opravdu žije, jak přes den, tak hlavně v noci. Večer můžete zavítat do jednoho z místních barů, kde se pořádají každou noc party a můžete se zde zregenerovat na další den ježdění. Vyvrcholením celé akce je hudební festival, kde letos zahrál například Krafty Kuts, Grandmaster Flash, Layo & Bushwacka, Groove Rider a další…Měl zde vystoupit i Fatboy Slim, ale nakonec kvůli nemoci nedorazil. Nicméně line-up byl i tak dost našláplej.

Když se sem budete chtít vydat, ve vesnících v kopcích okolo města se dá sehnat bydlení za dobrej peníz, my volili bydlení v privátu ve vejšce 1600m, odkud jezdil skibus, kterej byl v ceně permice, až ke sjezdovce za 15min. Místní lidé jsou naprosto v pohodě, nebyl problém nechat si u vlekaře u parku veškeré fotografické vybavení a vždycky když bylo na co koukat, foťák vytáhnout a pořídit obrazovej materiál, kterej si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Video z loňského Snowbombingu:

Šárka Pančochová a Filip Gutwirth vyhráli anketu o snowboardistu roku!

Pondělí, Listopad 24th, 2008

V presižní akci Boardawards 2008, ve které se vyhlašují nejlepší jezdec, nováček, snowpark,akce, legenda a fotogram vyhráli obě první místa dva jezdci z našeho Teamu Freebording.cz.

Není tím nikdo jiný než Filip Gutwirth (Mistr ČR v juniorech na 4×4, 4. místo na World rookie festu) a Šárka Pančochová (1. na mistrovství světa v BigAiru,  Mistrině ČR v 4×4)

Snowboardisa roku: Šárka Pančochová
Nováček roku: Filip Gutwirth

Šárka také nedávno vyhrála prestižní 4* TTR contest Horsefeathers Pleasure Jam 2008!! (V mužích první Andreas Wiig)
Video zde.

Radi bychom oboum zmíněným gratulovali!

Šárka Pančochová 540 na Dachsteinu

Šárka Pančochová 540 na Dachsteinu

Filip Gutwirth 720 Špindl
Filip Gutwirth 720 Špindl

Sháníme lidi pro tvorbu lokalit!

Pátek, Září 19th, 2008

Sháníme lidi pro tvorbu lokalit!

 

Jistě jste postřehli, že na freebording.cz fóru je již nějaký čas seznam lokalit a skateparků. Ač se snažíme o to, aby to tak nebylo,  zatím jsou dostupné víceméně pouze lokality v  Praze :(
Radi bychom, aby s Vaším přispěním se začli rozrůstat i ostatní lokality v jiných krajích a regionech. Určitě každý z Vás má v okolí spoustu super kopců (a parků) vhodných na freebording,.

Rádi bychom Vás tedy poprosili abyste si lokality neškudlili sami pro sebe a podělili se s ostatními o tajemství Vašich freebord lokalit. :)

Stači jen udělat pár fotek, natočit jakkoliv nekvalitní video, nebo alespoň nám sdělit kde se daná lokalita neléza – my se již postaráme o zveřejnění!

 

Je nám jasné, že občas je člověk trochu línej a radi  bychom Vás trochu motivovali – budeme aktivním přispěvovatelům poskytovat různé odměny a podobně – stači jen napsat, zavolat či cokoliv a domluvíme se!
Podělte se s náma o své lokality a přispějte k rozvoji freebordingu v čechách  a na slovensku!

 

 
 
 
 
 

 

Vítejte na blogu Freebording.cz

Čtvrtek, Září 18th, 2008

Vítejte na Freebording.cz blogu!

Na tomto blogu budete informováni o dění okolo freebordingu v Čechách, na stránkách freebording.cz a tak všeobecně! V současné době toho pro Vás máme mnoho nachystáno - nechte se překvapit!

Budeme velmi rádi, když se zapojíte do obsahu a tvorby tohoto blogu a do rozvoje komunity provozující freebording vůbec. Nezapomeňte chodit pravidelně na naše stránky a internetové fórum a nejlépe se i aktivně zapojit!

Rádi s Vámi budeme aktivně spolupracovat- pokud máte cokoliv co myslíte, že by zde mělo být uveřejněno, sem s tím - je to Váš blog :)

Díky

Team freebording.cz