Archive for Září, 2009

Freebording.cz trip Tanvald

Pondělí, Září 14th, 2009
Románek skáče

Románek skáče

Pozdě, ale přece.. přinášíme minireport z loňského výletu za klukama do Liberce a Tanvaldu. Nejdřív jsme se sešli já a Michal a jeli vyzvednout Románka do paláce, v kterém bydlí jeho slečna. Po nalodění Románka jsme se sešli s Hubertem a fotografem BlackBeem, přeskočili k Hubertovi do káry a vyrazili směr Liberec.

Románek - průtah

Románek - průtah

Po cestě jsme ještě vyzvedli záškoláka Bendise, kterej si odskočil ze školy a vyrazili najít miniskatepark do Bakova nad Jizerou, kde jsme měli vytipovanej menší funbox na kterej se dá v pohodě rozjet. Bohužel nás během cesty chytnul déšť a všechno hrozně klouzalo, i přesto Románek zavdal několik stylovejch airů, bohužel však session zakončil zaseknutím koleček o coping radiusu a brutálně se bouchl do hlavy a narazil si kostč a záda. Tímto pro něj den co se týče freebording bohužel skončil.

JP se už nevešel..

JP se už nevešel..

Vydali jsme se tedy na cestu a dorazili do Liberce kde jsme postupně začali posbírávat zbytek partičky, bohužel hroozně chcalo a vypadalo to, že s freebordingem je šmitec uplně. Šli jsme tedy na pivko a pizzu, zatímco Románek v autě vydejchával svůj úraz, vypadalo to že mu je opravdu špatně. Postupně dohadujeme co dál a čekáme až doprší, mezitím volá Darek s tím že v Tanvaldě je sucho. Narychlo sháníme druhý auto a vyrážíme směr Tanvald..

Začátek sjezdu
Začátek sjezdu

Přijíždíme do Tanvaldu, vyzvedáváme Darka a Tomáše a dáváme 6km sjezd, který začíná u Darka před barákem (Příchovice) a vede až do Tanvaldu. Sjezd je fakt poněkud punkovější, povrch v pohodě ale silnice je samá serpentina a hrozně uzoučká, proto necháváme jedno auto jet ve předu a druhý v zadu aby blokovali a varovali ostatní auta.

Partička jde nahoru

Partička jde nahoru

Sjezd jsme přežili, když teda napočítám špíďovo roztavené kolečko, a vydáváme se směr Špíďova cukrárna kde dáváme zmrzku a chill. Po menšim relaxu se vydáváme na místní sídliště, kde je asi půlkilometrovej sjezdík se super povrchem. Máme zde několik obdivovatelů v podobě místních fellas, bohužel ne všem se zde náš pobyt líbí a zachvíli doráží MPéčka s tím, že nás nikdo udal.

Darek a stylová zatáčka

Darek a stylová zatáčka

K naší údivě byli policajti nejvíc vpohodě a po chvíli nám jdou uzavřít silnici abychom mohli natočit jeden záběr. Jeden policajt drží auta nahoře a druhý dole, fakt super policejní asistence, díky kluci! Myslim že „pan bonzák“ nebyl potěšen a to je dobře, bonzovat se nemá.. Začíná pršet a je pozdě, dáváme skupinový foto a vydáváme se směr Pha.. Po chvíli vidíme Špíďu, který jel napřed, jak spadl se skůtrem ze srázu a pomáháme mu skůtr vytáhnout.. bohužel to odneslo dost plastů a Tomáš tím není zrovna nadšený.

Průjezd zatáčkou za asistence MP

Průjezd zatáčkou za asistence MP

Poté už tedy opravdu vyrážíme směr Praha.. nakonec, ač to kvůli dešti nevypadalo, jsme super pojezdili.. škoda jen zraněného Románka a Špíďova skůtru!

Foto: BlackBee
Text a video:
Lukáš

Kompletní fotáž zde!

VIDEO:

Video ke stažení ZDE! (100MB)
Fotky ke stažení zde! (10 MB)