Snowbombing weekend - Penken, Mayrhofen, Rakousko

Již tradičně se koná na začátku dubna v rakouském Mayrhofenu akce Snowbombing, která je sportovněkulturní festival jehož heslem je přes den párty na sjezdovce a v noci párty ve městě. Jedná se defakto o hudební festival, jež je spojen se snowboardingem a mnoha akcemi konanými přímo na sněhu. Pokud hledáte resort, kde ukončit sezónu a chcete si zaskákat a zbrousit hrany v jednom z nejlepších snowparků v Rakousku, vyražte právě sem. O místní snowpark se stará partička lokálů a udržuje ho ve výbornym stavu a to jak pro lidi, kteří jsou v ježdění v parku začátečníci, tak pro ostřílené borce, těm je zde vždy k dispozici lajna tří skoků, s průměrnou délkou tablu okolo 20m. Tyhle bigairy jsou celej den shejpované a hojně využívané. Nenudíte se, ani když jedete sedačkou, která je zde postavena přímo pro snowpark. Nebylo vzácností vidět z lanovky lokálního jezdce a jeho ohromného double backflipa 180 na nejmacatějším skoku v parku.

My jsme měli možnost vyzkoušet kvalitu místního ježdění během tří dnů, kterých jsme tu strávili, a stálo to za to. V parku jsme většinou volili střední lajnu skoků, obsahující dva skoky. První, menší z nich s tablem okolo 7 metrů. Tenhle skok byl ideální pro zkoušení nových triků. Druhý skok byl o něco větší a nabízel příjemné polety přes table s délkou okolo 10m. I přes horší kvalitu sněhu, způsobenou tím, že zde bylo celou dobu luxusní počasí a teplota okolo 11-ti stupňů, byly skoky celej den v supr stavu, minimálně 3x denně ho místňáci shejpovali.

Na svý si tady přijdou milovníci všech druhů beden a železa určeného pro jibbing. V parku je několik speed beden všech úrovní, dvě C bedny, několik railů, a například picknick table nebo speed rail o délce 18m. Je zde i u-rampa, ale během našeho pobytu nebyla redy, vzhledem k již zmíněným teplotám to ani nemělo smysl.

Na akci Snowbombing, kterou zde místní uzavírají zimní sezónu, se sem sjíždí spousta profesionálních jezdců a celý den se můžete nechat inspirovat triky, které máte jinak možnost vidět jen ve videích. Snowbombing trvá týden a v místním Mayrhofenu to opravdu žije, jak přes den, tak hlavně v noci. Večer můžete zavítat do jednoho z místních barů, kde se pořádají každou noc party a můžete se zde zregenerovat na další den ježdění. Vyvrcholením celé akce je hudební festival, kde letos zahrál například Krafty Kuts, Grandmaster Flash, Layo & Bushwacka, Groove Rider a další…Měl zde vystoupit i Fatboy Slim, ale nakonec kvůli nemoci nedorazil. Nicméně line-up byl i tak dost našláplej.

Když se sem budete chtít vydat, ve vesnících v kopcích okolo města se dá sehnat bydlení za dobrej peníz, my volili bydlení v privátu ve vejšce 1600m, odkud jezdil skibus, kterej byl v ceně permice, až ke sjezdovce za 15min. Místní lidé jsou naprosto v pohodě, nebyl problém nechat si u vlekaře u parku veškeré fotografické vybavení a vždycky když bylo na co koukat, foťák vytáhnout a pořídit obrazovej materiál, kterej si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Video z loňského Snowbombingu:

Žádné komentáře

Dosud žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Komentáře nejsou povoleny.